V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

11 jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť tukových vankúšikov ešte pred začatím sezóny krátkych rukávov

Máme pre vás dve správy, jednu dobrú a jednu zlú. Tá dobrá je, že teplá jarná sezóna je už tu - a tá zlá, že vaše telo na ňu nemusí byť po dlhej zime pripravené. Ale my vieme, ako sa rýchlo dostať do formy, aby ste si bez výčitiek mohli obliecť tričko s krátkym rukávom!

1. Prestaňte vynechávať raňajky

Ak si myslíte, že sa na leto najlepšie pripravíte vynechávaním jedného z hlavných jedál, väčšinou raňajok, ste na veľkom omyle! Raňajky predstavujú jeden z najdôležitejších okamihov dňa a sú nevyhnutné na naštartovanie vášho metabolizmu. Ak ich vynecháte, zbytočne len zaťažujete svoje telo a s najväčšou pravdepodobnosťou toho viac zjete v priebehu dňa. 

 

2. Vyhnite sa sladkým pokušeniam

Studené a chladné dni sú ako stvorené na vypestovanie si závislosti od cukru. Sladkosti sú lákavé, to iste, ale ich pravidelnou konzumáciou si rozhodne nepomáhate. Ak chcete svoje telo pripraviť na teplejšiu časť roka, budete musieť zredukovať svoj príjem cukru. A začnite už dnes!

 

3. Ani slané chuťovky nie sú to najlepšie

Keď si už začnete odopierať sladkosti, stále si môžete dopriať slané dobroty, však áno? Veruže nie! Slané chuťovky sú rovnako zlé ako sladké – majú množstvo kalórií a väčšinou nie sú dvakrát výživné. Ruky preč od chipsov, mini pizze a hamburgerov, teda aspoň ak plánujete vystavovať svoje telo na slniečku.  

 

4. Robte viac vecí naraz

Oddych pred telkou po dlhom pracovnom dni je super, no nie? Isteže je! Ale nanešťastie vás to na jar ani na leto nepripraví. Máme pre vás riešenie, ktoré nevyžaduje žiadne dramatické zmeny vo vašom poobedňajšom a večernom programe – čo keby ste počas sledovania televízie skúsili urobiť pár brušákov, drepov a klikov?

 

5. Užite dňa

Zima nebola tým najpriaznivejším obdobím pre fyzickú aktivitu. Krátke dni vytvárali dojem, že jednoducho nie je dosť času, aby človek stihol aj nejaký ten pohyb vonku. Nuž, viete čo? Zima sa skončila a dni sú konečne dlhšie, takže žiadne výhovorky. Užite si celý deň, vypadnite na čerstvý vzduch a urobte niečo dobré pre svoje telo!  

 

6. Obmeňte zásoby potravín

Teplejšie mesiace neznamenajú len viac slnka a lepšiu náladu – prinášajú so sebou aj množstvo sezónnych produktov, ktoré môžu nahradiť všetky tie mrazené, tučné a často veľmi nezdravé zimné jedlá. Skúste namiesto nich zásobiť svoju chladničku a špajzu čerstvým ovocím a zeleninou. Kilá pôjdu dole, ani sa nenazdáte...

 

7. Dobite si energiu hudbou

S blížiacim sa koncom zimnej sezóny sa veľa ľudí rozhodne zapísať do fitka, ale po pár mesiacoch im jednoducho dôjde motivácia a energia na to, aby pravidelne a efektívne cvičili. Ak ste jedným z nich, skúste si pri tréningu pomôcť počúvaním hudby. Vyberte si pozitívne, energické rytmy, s ktorými zo svojho tela dostanete maximum!

 

8. Zmenšite porcie

Najväčším problémom všetkých diét je, že pre telo predstavujú šok. Preto je dôležité, aby ste vo svojom jedálničku nerobili žiadne drastické zmeny. Stačí zmeniť svoje stravovacie návyky a kilá pôjdu dole; trvalé pokroky sa dosahujú postupnými zmenami. Najjednoduchším spôsobom, ako začať, je zmenšovať veľkosť porcií: prvý týždeň o 10 %, ďalších 10 % druhý týždeň... a tak ďalej...

 

9. Zapíšte sa na nejaké cvičenie

Asi najlepším spôsobom, ako sa rýchlo dostať do formy, je začať chodiť na hodiny cvičenia. Dobré správy – väčšina takýchto cvičení, ako je joga, aerobik, tanec alebo spinning, začína na jar s novým semestrom. Skvelá príležitosť, ako sa konečne pripraviť do toho miniatúrneho jarného a letného oblečenia s pomocou expertov... 

 

10. Vytvorte si tréningový plán

Taaakže …  ste pevne rozhodnutý dostať sa naspäť do formy, čo? Nuž, vaše šance na úspech výrazne klesnú, ak si nepripravíte jasný písomný plán. Malo by vám to zabrať len pár minút, tak zoberte pero a papier (alebo to naťukajte na počítači) a vytvorte tréningový rozvrh, ktorý vám aspoň trikrát týždenne nariaďuje fyzickú aktivitu. Krátke rukávy, tešte sa!

 

11. Použite zrkadlo

Najlepšou motiváciou na chudnutie je väčšinou pozrieť sa na svoje telo v zrkadle. Ak sa vám nepáči, čo vidíte, je to skvelým dôvodom začať niečo robiť, aby ste sa opäť zmestili aj do svojho najodvážnejšieho oblečenia...