V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

11 rýchlych tipov ako sa dostať na leto do formy

Leto je už za rohom a je čas pripraviť sa na plavkovú sezónu! Obťažujú Vás ochabnuté ruky, nevytvarované brucho, veľký zadok alebo nadbytočný tuk na bokoch? Nemajte strach, ešte máte dosť času. Tu je 11 rýchlych tipov, vďaka ktorým sa rýchlo dostanete do formy a toto leto bude tým najlepším, aké ste zažili!

Leto je už za rohom a je čas pripraviť sa na plavkovú sezónu! Páči sa Vám to, čo vidíte, keď sa na seba pozriete v zrkadle? Obťažujú Vás ochabnuté ruky, nevytvarované brucho, veľký zadok alebo nadbytočný tuk na bokoch? Nemajte strach, stále je dosť času vyformovať si postavu predtým, ako pôjdete tento rok po prvýkrát na pláž. Tu je 11 rýchlych tipov, vďaka ktorým sa rýchlo dostanete do formy a toto leto bude tým najlepším, aké ste zažili!

 

1. Dostatok spánku

Prekvapený? Mohli by ste si myslieť, že nečinnosť počas spánku prinajlepšom zvýši šancu, že priberiete nechcené kilá, avšak nie je to tak. Telo na svoju správnu funkciu a spaľovanie kalórií potrebuje dostatok spánku, tak sa postarajte, aby ste sa dobre vyspali každú noc!

 

2. Zbavte sa stresu

Pýtate sa, čo má stres spoločné so snahou mať do leta krajšiu postavu? Nuž vskutku veľa! Je overeným faktom, že stres pomáha naberaniu nechcených kilogramov, nájdite si teda čo najskôr efektívny spôsob, ako sa ho zbaviť. Odporúčame meditáciu, jogu, behanie alebo prechádzky.

 

3. Pite studenú vodu

Všetci vieme, že voda neobsahuje kalórie a je extrémne dôležitá pre množstvo telesných funkcií, prečo by ste však mali piť vodu studenú? Keďže je teplota vypitej vody nízka, musí byť zvýšená, takže Vaše telo na to spotrebuje energiu (a kalórie)! Spáliť kalórie pitím vody? Presne tak! Jednoduché a účinné!

 

4. Jedzte vhodné množstvo jedla

Jedenie príliš veľkého množstva jedla nie je jediným nebezpečenstvom pre naberanie nechcených kíl. Nejedenie dostatočného množstva predstavuje takú istú hrozbu, keďže vyhladovanie tela automaticky spúšťa šetrenie energie. Ako? Skladovaním tuku! A to teda nie je žiadaný efekt...

 

5. Cvičte

Tento tip je trošku samozrejmý, nezaškodí však opäť si ho pripomenúť. Dostať sa do formy je extrémne ťažké (dokonca v podstate nemožné) bez pomoci pravidelnej fyzickej aktivity. Zaznačte si do diáru aspoň tri tréningy týždenne - a nech sú intenzívne! Inak sa výsledky určite nedostavia tak rýchlo, ako ste dúfali...

 

6. Urobte si z cvičenia zábavu

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo ľudia zlyhávajú v snahe dostať sa do lepšej kondície je, že ich cvičenia sú nudné, opakujú sa a sú nezáživné. Urobte ich zábavnejšími počúvaním hudby alebo sledovaním televízie a týždenný tréningový plán si spravte tak rozmanitý, ako je to len možné. Zapojte behanie, bicyklovanie, plávanie, posilňovanie, kolieskové korčule a hocijakú aktivitu, ktorú máte radi...

 

7. Zmeňte domáce práce na tréning

Boli by ste prekvapený, ako veľa môžete spraviť pre úroveň Vašej fyzickej kondície, ak sa na domáce práce začnete pozerať z iného uhla pohľadu. Domáce práce sú v skutočnosti skvelou príležitosťou na ďalšie cvičenie a spálenie mnohých kalórií. Keď nabudúce pôjdete do obchodu, nepoužite auto, radšej sa prejdite. Vyhnite sa výťahom a vždy choďte po schodoch. Zaparkujte auto ďalej od domu ako zvyčajne. Už chápete?

 

8. Stanovte si ciele

Ak si nestanovíte presné ciele, ktoré chcete dosiahnuť a ako ich chcete dosiahnuť, je veľká šanca, že to vzdáte. Ciele sú taktiež najlepšou motiváciou, nepremeškajte teda príležitosť a využite ich! Poznámka: ciele by ste si mali zapísať, inak sa časom stanú bezcennými...

 

9. Nepite alkohol

Alkohol je rozhodne zlý. Veľmi zlý! Nielen že nadmerné pitie môže ohroziť Vaše zdravie, alkohol taktiež obsahuje množstvo prázdnych kalórií, ktoré môžu ohroziť Vašu snahu rýchlo sa zbaviť tukových vankúšikov.

 

10. Nájdite si spolupáchateľa

„Trestný čin“, o ktorom hovoríme, je samozrejme získanie krajšej postavy. Výskumy ukázali, že je oveľa jednoduchšie znížiť svoju hmotnosť a dostať sa do formy spolu s niekým, kto má rovnaký cieľ a čelí rovnakým prekážkam.

 

11. Jedzte zdravo

Posledné, avšak nemenej významné! Zdravé stravovanie je hlavným faktorom Vášho úspechu. Ak chcete byť rýchlo fit, budete musieť radikálne zmeniť svoje stravovacie návyky. Jedzte stredne veľké jedlá päťkrát denne a zahrňte do nich množstvo ovocia, zeleniny, cereálií a chudého mäsa.