Vyberte si najlepší posilňovač brušných svalov pre Vaše potreby

Správny ab trainer dokáže urobiť zázraky s Vaším bruškom. V tomto Sprievodcovi nakupovaním sa dozviete, ako si vybrať perfektný ab trainer.

Dôležité fakty, ktoré musíte zvážiť pri nákupe ab trainera

Ab trainery sú v poslednej dobe veľmi populárne. Poskytujú cvičenie, ktoré tvaruje a posilňuje brušné svaly, vrátane ťažko prístupných šikmých svalov. Cvičenie s nástrojmi na posilňovanie brušných svalov zvyčajne aktivuje aj ďalšie svaly hornej časti tela, vrátane hrudníka, ramien, chrbta či ramenného svalstva.

Spomedzi ab trainer prístrojov si muži aj ženy všetkých generácií dokážu vybrať ten najvhodnejší stroj na cvičenie. Začiatočníci a starší ľudia využijú základný ab trainer, s ktorým si posilnia brušné svaly jednoducho a efektívne; prepracovanejšie modely uspokoja mierne pokročilých a profesionálnych športovcov.

Okrem vypracovania perfektných 6 tehličiek, cvičenie s ab trainers prináša pevný trup, ktorý má za následok flexibilnú chrbticu a zdravé držanie tela, lepšiu stabilitu, rovnováhu a kontrolu tela, spaľovanie kalórií a urýchlenie chudnutia.

Cviky

Ab trainer ponúka širokú paletu cvikov pre brušné svalstvo, počnúc brušákmi a polovičným sklápaním cez posilnenie spodnej časti brucha, spevnenie celej brušnej a chrbtovej oblasti a inými cvikmi formujúcimi krásne brucho. Niektoré prístroje ponúkajú kombináciu rôznych cvičení zameraných na brucho, pokým iné precvičia iba jednu partiu brušných svalov.

Typy ab trainer-ov a ich charakteristiky

Existuje mnoho rôznych druhov ab trainer-ov, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré sa zameriavajú výhradne na oblasti brušných svalov, zatiaľ čo iné poskytujú pridanú hodnotu v podobe mnohých cvikov. Uvedieme aspoň niektoré najobľúbenejšie typy týchto obľúbených prístrojov:

Roller wheels (s kolesom) poskytuje efektívne posuvné cvičenie, ktoré sa zameriava nielen na oblasť brucha, ale zapája aj ďalšie svaly hornej časti tela. Sú skvelé pre každého, od začiatočníkov až po pokročilých používateľov.

Náš tip: Posilňovač LifeGear Roller Gym

Inverzné lavice sa používajú na efektívne obrátené posilňovanie brušných svalov alebo na terapeutické a strečingové účely. Sú vhodné pre pokročilých a profesionálnych športovcov.

Elektronické nástroje na stimuláciu brušných svalov technológiou elektrických výbojov, ktoré vynútia kontrakciu svalu podobnú tej pri posilňovaní. Hodí sa pre začiatočníkov a zaneprázdnených ľudí.

Náš tip: U-Slender

Ab trainers s podporou - vhodný na polovičné sklápačky, pri ktorých je žiadaná podpora chrbtice, hlavy a krku pre správne posilnenie brušných svalov. Majú aj dodatočný odpor, ktorý zefektívni tréning. Šikmé brušné svaly si posilníte na stroji ab trainer s točitou funkciou. Vhodné pre začiatočníkov a ľudí, ktorí cvik nedokážu správne vykonávať.

Iné náradia: Na trhu existuje veľa rôznych typov ab trainer náradí na posilňovanie brušných svalov. Niektoré poskytujú pohodlné cvičenie v sede s pohojdávaním sa ako na vlne (napr. Ab Wave), zatiaľ čo iné poskytnú intenzívne cvičenie pre celé telo so zameraním na oblasť brušných svalov (napr. 5 Minute Shaper).Vyberte si náradie, ktoré bude optimálne na dosiahnutie Vašich fitnes cieľov a ponúkne správnu intenzitu tréningu.

Ako si správne vybrať optimálne náradie na posilnenie brušných svalov?

Pri výbere vysokokvalitného náradia ab trainer si zvoľte také, ktoré zaručí efektívne cvičenie s dobrými výsledkami. Pri výbere zvážte nasledovné charakteristiky:

Veľkosť: Ak nemáte veľa úložného priestoru, kúpte si kompaktný model. Niektoré ab trainer náradia sa zmestia aj do šuplíka.

Pohyb: Vyhľadajte náradie na posilňovanie brušných svalov, ktoré poskytne širokú pohybovú paletu a zaktivizuje všetky Vaše brušné svaly.

Pohodlie: Vyberte si náradie, ktoré poskytne pohodlnú podporu a ergonomickú polohu, aby Vaše cvičenie bolo bezpečné a príjemné.

Nastaviteľnosť: Kvalitný ab trainer ponúka možnosti rôznych nastavení, takže si náročnosť cvičenia môžete prispôsobiť fyzickej kondícii a svojej postave.

Vyberte si ab trainer s rozličnými možnosťami posilňovania brušných svalov s patričnou podporou na správne vykonanie cvičení.

Tipy pre údržbu

Ab trainer nie je náročný na údržbu. Stačí ho udržiavať v čistote a po cvičení zotrieť pot suchou handričkou. Pravidelne kontrolujte, či nedošlo k poškodeniu stroja a v prípade potreby pozaťahujte skrutky.

Ak investujete do väčšieho a drahšieho ab trainer stroja, spýtajte sa na záručnú dobu.