Najlepšie cvičebné pomôcky pre Vás - 1. časť

Cvičebné pomôcky obohacujú cvičenie, aby bolo dynamickejšie, efektívnejšie, pohodlnejšie a zaujímavejšie. Prečítajte si nákupného sprievodcu, v ktorom sú odporúčania, ako si správne vybrať cvičebné pomôcky.

Cvičebné pomôcky sú viac či menej kompaktné fitnes nástroje, ktoré poskytnú rozmanité cvičenie priamo u Vás doma. Niektoré z nich môžu pokojne konkurovať ostatným, oveľa väčším a drahším fitnes prístrojom a zvyčajne sú aj cenovo dostupné. Väčšina cvičebných pomôcok sa môže použiť samostatne, zatiaľ čo iné dodajú Vášmu tréningovému programu ďalší rozmer - urobia ho efektívnejším a pohodlnejším.

Čím rôznorodejšie náradia budete mať, tým pestrejší bude Váš tréning.

Pre koho sú cvičebné pomôcky vhodné?

Široká škála cvičebných pomôcok na trhu umožňuje každému nájsť aspoň jeden nástroj, ktorý by vyhovoval Vašim konkrétnym požiadavkám.

Začiatočníci uprednostňujú cvičebné pomôcky, ktoré sa ľahko používajú a zefektívňujú cvičenie. Vhodnými pomôckami sú posilňovač vnútorných stehien, expandery, rotačné disky a fitlopty, ktoré pomáhajú pri rysovacích cvičeniach zameraných na celé telo a jednoducho sa používajú.

Starší ľudia uprednostňujú cvičebné doplnky, ktoré poskytujú kardio a silový tréning, napríklad expander alebo rotačný disk. Skvelou voľbou je zaobstarať si merač srdcového tepu alebo krokomer.

Mladšie ženy a mamičky , ktoré chcú vyformovať svoju postavu, s obľubou používajú fitnes pomôcky ako napr. posilňovač vnútorných stehien, pilates pomôcky alebo ab slider posilňovač celého tela.

Príslušenstvo typu hrazda na dvere a ab slider sú veľmi populárne medzi mierne pokročilými a pokročilými užívateľmi .

Všetci užívatelia ocenia kvalitný merač tepu, tenisky na cvičenie a fľašku vody - cvičenie a hydratáciu treba mať vždy pod kontrolou!

Cviky a ciele

Rôzne pomôcky ponúkajú rôzne cviky zamerané na rozličné partie Vášho tela, od ramien, pliec a bruška po zadok a stehná. Môžete ich používať pri kardio cvičení, silovom cvičení, joge, pilatese a iných cvičeniach.

Typy cvičebných pomôcok

Početné cvičebné pomôcky Vám poskytujú veľa možností na výber. Najpopulárnejšie pomôcky sú tie, ktoré poskytujú efektívne cvičenie s podporou.

Cvičebné pomôcky na posilňovanie

Cvičebné pomôcky na posilňovanie sú nevyhnutné pri tónovaní a posilňovaní Vašich svalov. Môžu sa používať nezávisle pri tvarovaní postavy, iné zas slúžia na zvýšenie stability a pohodlia pri cvičení.

Hrazda na dvere využíva Vašu vlastnú váhu na postupné budovanie sily. Jednoducho namontujete hrazdu na zárubňu dverí a môžete začať s cvičením. Vynikajúco poslúži aj pri strečingu.

Náš tip: Chrome Door Bar

Expandery sú určené pre cvičenie so záťažou a spevňujú celé telo.

Posilňovače vnútorných stehien sú kompaktné nástroje, ktoré sú populárne od 80- tych rokov. Efektívne tónujú svalstvo stehien a vrchnej časti tela.

Náš tip: LifeGear Thigh Master

Medicinbal sa používa pri posilnení trupu a na vylepšenie rovnováhy.

Ab slider posilňovač na koliesku vynikajúco tvaruje trup, boky a ramená. Zažijete zábavu a veľmi efektívne posuvné cvičenie vhodné pre mierne pokročilých a pokročilých užívateľov.

Náš tip: LifeGear Roller Gym

Cvičebné pomôcky na kardio

Môžete si vybrať spomedzi množstva fantastických cvičebných pomôcok, ktoré Vám pomôžu byť fit a cítiť sa dobre. Jednoduché hula-hop obruče, švihadlá, trampolíny sú práve tie fitnes pomôcky, ktoré potrebujete na kardio cvičenie.

Rotačné disky veselým spôsob pomôžu vytvarovať pás, boky a stehná a navyše urobia masáž chodidiel.

Náš tip: Magnetic Disc

Švihadlá: Pri skákaní cez švihadlo spálite až do 400 kalórií už za 30 minút a máte aj dokonalé kardio cvičenie.

S trampolínou si užijete veľa zábavy pri efektívnom kardio cvičení, pričom si zlepšujete koordináciu a výdrž. Môžu na nej skákať tak mladí ako aj starší užívatelia bez ohľadu na fitnes úroveň.

Hula-hop obruče: Používajte na spevnenie trupu, spálenie kalórií a na vybudovanie Vášho kardio zdravia.

Boxerské rukavice, bandáže na ruky a vrecia: Sú nevyhnutným doplnkom pri boxovaní, ich úlohou je spevniť telo počas tréningu kardio systému. Boxovacie rukavice a bandáže na ruky chránia Vaše ruky počas boxovania; boxovacie vrece slúži ako cieľ v prípade, že nemáte partnera pri boxe.

V druhej časti sprievodcu nakupovaním cvičebných pomôcok si prečítajte o jóge, pilatese, strečingu a iných užitočných doplnkoch k cvičeniu a dozviete sa, ktoré pomôcky sú pre Vás tie správne.