Návod na použitie Turn Up Inversion Table

Turn Up Inversion Table je zábavný spôsob, ako zlepšiť zdravie chrbtice a vyformovať brušné svaly inverznou terapiou. Tento návod na použitie poskytuje informácie o výhodách a odporúčania, ako správne používať inverznú lavicu Turn Up Inversion Table.

Natiahne chrbticu, uľaví od bolesti a vytvaruje bruško - a to len za pár minút denne! Vyskúšajte cvičiacu dosku Turn Up Inversion Table.

Inverzné lavice si za posledných pár rokov získali svoje miesto v rebríčku obľúbenosti. Ponúkajú inverznú terapiu, pretože naťahujú chrbticu a uvoľňujú toxíny. Vynikajúco tvarujú aj brušné svaly - v reverznej polohe môžete robiť veľmi účinné brušáky a príťahy.

Pre koho je lavica Turn Up Inversion Table vhodná?

Turn Up Inversion Table je fitnes nástroj pre ľudí vyhľadávajúcich efektívne posilňovanie brušných svalov, natiahnutie svalstva po namáhavom tréningu alebo uvoľnenie bolesti chrbta a kĺbov.

Hodí sa aj pre začiatočníkov aj pokročilých športovcov, pre ľudí s problémami chrbta a iných, ktorí chcú ťažiť z výhod inverznej terapie.

Hmotnostná kapacita a výška: Pre bezpečné použitie Turn Up Inversion Table sa musíte zmestiť do hmotnostných požiadaviek a požiadaviek na max. výšku. Nemali by ste vážiť viac ako 100 kg a nemali by ste byť vyšší ako 198 cm.

Tréningové ciele a cieľové oblasti

Turn Up Inversion Table pomáha pri prekonávaní účinku gravitácie pri natiahnutí chrbtice a brušných svalov, aby ste mali správne držanie tela a uvoľnili sa od napätia.

Na pohodlnom, čalúnenom prístroji Turn Up Inversion Table si jemne natiahnete chrbticu za menej ako dve minúty denne a to iba s využitím gravitačnej sily, ktorá uvoľní strnulosť v chrbtici a krku. Pravidelným používaním sa zníži tlak v chrbtici, uvoľnia sa platničky a zaseknuté nervy a tak sa zmierni napätie v krku, ktoré môže viesť k prudkým bolestiam hlavy a šije. Poloha dolu hlavou na doske Turn Up Inversion Table prospieva celému telu.

Inverzná terapia sa často používala fyzioterapeutmi pri liečení a úľave bolestí v chrbte. Navyše Vám doska pomôže nadobudnúť:

 • lepšie držanie tela a flexibilitu,
 • lepšiu cirkuláciu,
 • lepší prietok krvi do mozgu, čo zásobuje bunky mozgu okysličenou krvou a živinami, zlepšuje náladu, koncentráciu a pamäť,
 • zmernenie stresu, lepšiu duševnú bdelosť a schopnosť oddychovať,
 • zlepšenie sekrécie lymfatických uzlín a čistenie krvi - detoxikácia, silnejšiu imunita a pocit omladenia,
 • úľavu pri kŕčových žilách,
 • urýchlenie regeneračných procesov po cvičení a úľavu pri svalovici,
 • spevnenie svalstva celého tela,
 • lepšiu relaxáciu, zdravší spánok a pomoc pri potláčaní stavov ako sú úzkosť, depresia, napätie a nespavosť.

Cviky

Turn Up Inversion Table lavica Vám umožní bezpečne obrátiť telo do polohy dolu hlavou a gravitáciu nechá pôsobiť pri strečingu svalstva, kým sú Vaše nohy bezpečne pripevnené, aby ste sa nezranili.

Skôr ako začnete cvičiť sa oboznámte s lavicou a prečítajte si návod na obsluhu. Nastavte si výšku a platformu pre nohy, kvôli stabilite musí byť lavica umiestnená na rovnom povrchu.

Zasuňte nohy do penových úchytiek, aby ste si zaistili bezpečnú polohu a môžete začať.

Začínajte pomaly - začnite len s polovičnou inverziou 15-20 stupňov na pár minút denne a postupne si uvoľňujte dosku do úplnej inverznej polohy. Je veľmi dôležité, aby ste sa cítili príjemne. Na začiatku budete pravdepodobne potrebovať pomocníka.

Keď sa už cítite sebavedomo a viete používať dosku v polohe hore nohami, môžete skúšať rôzne cviky – takýto tréning je efektívnejší ako na zemi:

 • natiahnutie chrbta - šetrný spôsob ako si natiahnuť chrbtové svalstvo,
 • rotovaný strečing - ľahké, efektívne cvičenie, ktoré podporuje flexibilitu,
 • otočené brušáky - na posilňovanie brucha,
 • otočené drepy- na vyformovanie Vašich nôh,
 • úplné sklápačky.

Keď skončíte cvičenie, pomaly sa vráťte do pôvodnej vertikálnej polohy nohami dolu, dajte chrbtici čas na zotavenie sa v pôvodnej polohe. Turn Up Inversion Table používajte pravidelne, aby ste pocítili dlhodobé pozitívne účinky inverznej terapie.

Typy inverzných lavíc

Inverzné lavice môžu byť rôzne a majú odlišné vlastnosti. Hlavné typy inverzných lavíc:

Najbežnejšími modelmi sú štandardné inverzné lavice. Majú podporu tela po celej svojej ploche a rovný chrbát, preto užívateľ leží počas inverzie na plochom povrchu. Sú robustnejšie a stabilnejšie ako mini verzie.

Mini inverzné lavice: Sú kratšie ako štandardné modely a neposkytujú úplnú, stále ale dostatočnú inverziu. Sú vhodné pre ľudí, ktorí nemajú veľa priestoru.

Kreslová inverzná lavica je vytvarovaná ako stolička, počas inverzie sa nachádzate v sede.

Rímska stolička: Líši sa od klasických inverzných lavíc. Nemá podporu chrbta, ale uvoľňuje boky a má čalúnené úchytky na členky a kolená. Otočiť viete iba vrchnú časť tela. Rímska stolička je vhodná pre ľudí s boľavými členkami a kolenami; nezapája celé telo s takou intenzitou ako štandardný model.

Inverzné lavice si zvyčajne vyžadujú rotáciu platformy užívateľom. Drahšie, prémiové modely majú zabudovaný motor, ktorý otáča inverznú lavicu jednoducho stlačením tlačidla.

Špeciálne vlastnosti

Turn Up Inversion Table je štandardná inverzná lavica s doplnkami pre Vašu bezpečnosť a pohodlie počas inverznej terapie a cvičenia.

Nastaviteľné vlastnosti: Nastaviteľná výška, úchytka na nohy aj stred gravitácie umožňujú prispôsobiť Turn Up Inversion Table Vašim požiadavkam na cvičenie.

Bezpečnostné vlastnosti: Bezpečnostný pás a uchytenie nôh zaistí bezpečnosť pri otáčaní.

Pohodlie: Turn Up Inversion Table má čalúnenú výstelku chrbtice, neoprénom potiahnuté rukoväte a penové oporné body pre pohodlné cvičenie.

Robustný dizajn: Pevný oceľový rám garantuje stabilitu počas cvičenia.

Skladací dizajn umožňuje ľahké uskladnenie.

Tipy na údržbu

Je dôležité, aby ste sa venovali pravidelnej údržbe Vašej Turn Up Inversion Table, potom Vám bude slúžiť dlhé roky.

Čistenie: Po cvičení poutierajte pot. Každý týždeň utrite prach jemnou handričkou. Dvakrát za mesiac povysávajte priestor okolo Vašej inverznej lavice a pod ňou.

Každý mesiac skontroluje pevnosť skrutiek a či nie je poškodená nejaká iná časť Vašej inverznej lavice.

Každých pár mesiacov naolejujte spoje, aby nehrdzaveli. Cvičenie bude plynulé.

Turn Up Inversion Table má 2 roky záruky.